fbokbooking
 
apartments.if.ua

podobovo

SITE SLOGAN

Івано-Франківськ - симпатичне затишне містечко на заході України, звідки зручно діставатися до таких відомих визначних пам'яток Карпат, як скелі Довбуша або Яремче. Івано-Франківськ (до 1962 року — Станіслав) є найбільшим серед 15 міст Прикарпаття. Обласний центр розташований за 30 км від підніжжя Українських Карпат і знаходиться на висоті 244 м над рівнем моря. Його площа займає близько 50 км2, а населення міста за останні 25 років зросло в 2,5 рази і досягає 218 тис. осіб.


Як і кожне місто, Івано-Франківськ має свою неповторну та унікальну історію. Засновником цього міста вважають польського шляхтича Андрія Потоцького, який викупив землі стародавніх сіл Заболотття та Княгинин у межиріччі Бистриці Надвірнянської та Бистриці Солотвинської і збудував тут фортецю. Спочатку фортеця служила для захисту від набігів кримських татар, була резиденцією польських магнатів Потоцьких у галицькій землі. Фортеця отримала назву Станіславів – на честь сина Андрія Потоцького Станіслава. З часом Станіславів із фортеці перетворився на торговий, ремiсничий i культурний центр Галичини. Точна дата створення міста невідома, та перша письмова згадка про Станіславів датується 1662 роком. 21 березня цього року було дозволено влаштовувати тут ярмарок й торги, а 7 травня поселення дістало магдебурзьке право.


Загалом мiсто може пишатися багатьма витонченими взiрцями архiтектури ХVII - ХVIII ст. У цей період з'являються нові вулиці: Галицька, Тисменицька, Зосина Воля (тепер вул. Євгена Коновальця), Заболотівська. В місті тоді налічувалося всього 168 будинків. Околиці Станіславова нагадували села з полями, городами та пасовищами біля хат. У 1790 році прокладено першу дорогу Стрий-Станіславів-Коломия-Кути.


Центр міста дуже компактний, вам не доведеться їздити громадським транспортом, можна просто гуляти. Вулички тут затишні й тихі, немає широких проспектів з великою кількістю транспорту. У перше десятиліття 2000-х років для збереження історичних забудов була проведена масштабна реконструкція старовинних будівель і площ.


З 2002 року в Івано-Франківську проводиться щорічний конкурс ковальської майстерності. Конкурсанти з різних куточків України прикрашають вулиці міста своїми роботами.
Любителі фонтанів також залишаться задоволеними - в Івано-Франківську є як мінімум два цікавих фонтани. Один - копія київського, встановленого на Майдані Незалежності, а другий - у вигляді величезної чаші, з якої падає вода. Можна стояти під чашею фонтану прямо за цими потоками.


У центрі міста на Ринковій площі стоїть Ратуша. Спочатку вона була побудована в 1672 році у стилі пізнього Ренесансу. Під час Першої Світової Війни була зруйнована й потім перебудована в 1929-1935 роках. Піднятися на Ратушу на даний момент (2014) не можна. Начальство там поводиться трохи незрозуміло, можуть пустити безкоштовно групу з Польщі, і не пустити, навіть за гроші групу з України.


Біля ратуші знайдіть кіоск туристичної інформації. У ньому можна купити мапи, брошури й записатися на екскурсію містом.
Площа Шептицького, по сусідству з Ринковою, примітна тим, що на ній стоїть костел, який вже не костел, а музей. Це видно по знятим хрестів.

Цікаві місця Івано-Франківська
1. Міська ратуша – вежа, що підіймається з основи хреста і має висоту 49,5 метрів, закінчується своєрідним куполом, що нагадує військовий шолом, який вкритий позолотою і є єдиною цивільною спорудою в Європі з таким покриттям.
2. Художній музей – зразок барокової культової архітектури з деякими рисами Ренесансу, художня довершеність споруди полягає в простоті та лаконічності.
3. Покровський собор – багато прикрашена живописними і скульптурними творами внутрішня частина собору, галерея з 14-ти великих колон з фігурами та чудові фрески на стінах.
4. Пам’ятник Адаму Міцкевичу – скульптура з книгою в руках у хвилину натхнення. Первісна фігура була витесана з італійського корарського рожевого мармуру, важила 8 тонн і мала висоту 2,31 м. Урочисте відкриття відбулося 20 листопада 1898 р. при великому здвизі народу.
5. Обласна музична філармонія – Цікаве місце у Івано-Франківську для поціновувачів театрального мистецтва.
6. Центральний корпус Медичного університету – збудований у неоренесансному стилі, цегляний чотириповерховий, у формі каре, з багатою ліпниною. Цікаве місце для поціновувачів архутектурних пам’яток.
7. Палац Потоцьких – показний замок, який один із небагатьох фортечних наземних споруд у реконструйованому вигляді зберігся до наших днів. Цікаве місце для тих, хто цікавиться фортифікаційним мистецтвом.